Vodní sporty

Nebaví vás jen tak ležet na koupališti a koukat na vodu? Patříte mezi aktivní lidi, kteří mají rádi sport? V tomto článku vám přinášíme pár typů, jak efektivně využít čas v bazénech nebo na plovárnách. V létě je kombinace sportu a vody ideální. Budete se cítit skvěle, uděláte něco pro svou postavu a určitě si nebudete vyčítat pár vypitých piv, kterými jste se snažili zahnat žízeň. Takže sportu zdar!

Plavání

Plavání je v podstatě souhrn pohybů, které zaručují udržení se nad hladinou. Existuje několik způsobů, jak plavat. Mezi nejčastější patří klasická "prsa", při kterých vaše ruce směrují šipkou směrem dopředu a nohy se pohybují do tvaru písmene O.

Další častý způsob plavání se nazývá "kraul". Technika tohoto sportu spočívá ve pravidelném střídání rukou, kterými kroužíte před sebou a současně u toho otáčíte hlavou. Během tohoto způsobu plavání máte hlavu pod vodou, vynořujete ji pouze za účelem nadechnutí se. 

Mezi další techniky, jak se udržíte nad hladinou, patří například plavání na zádech, při kterém pouze nadzvedáváte nohy a ruce. Vymyslet si ale můžete ale i vlastní způsob plavání. Různé kombinace pohybů například i s pomůckami vám zaručí skvěle strávený čas.

Plavání se učí už malé děti, dokonce se doporučuje brát do bazénů kojence a novorozence. Proto se nebojte zavítat na plovárny i se svými dětmi. 

Umělecké plavání v týmové sestavě

Jedná se o cvičení při hudbě. Plavkyně se nazývají akvabely. Veškerý smysl a účel tohoto sportu spočívá ve sehraném plavání, při kterém se mimo jiné uplatňují prvky tance a gymnastiky. Tyto akvabely jezdí pravidelně na závody a soutěží o nejkrásnější sestavu a nejlepší výkon. 

Pokud máte doma dceru, která je umělecky založená, určitě by mohla tento sport ocenit. Bohužel tento koníček nelze provozovat v každém městě. Lekce probíhají zpravidla ve větších městech, kde se nachází velké bazény.

Vodní lyžování

V České republice velmi oblíbený sport. Bohužel není tolik rozšířený - existuje jen málo míst, kde si můžete tento sport vyzkoušet. Jedná se o vodní sport, při kterém máte na sobě lyže. Lyžař je tažený za člunem. Pro úspěch je nutná dobrá koordinace a rovnováha.

Vodní vlek

Vodní vlek připomíná svým vzhledem lyžařský vlek. Jedná se o zařízení, které se používá k tažení vodních lyžařů a wakeboardistů. Vodní vlek je poháněn elektrickým motorem. Naráz může jet až deset lyžařů. 

Pokud máte chuť vyzkoušet něco nového a dobrodružného, tak s chutí do toho. Jen počítejte s tím, že k tomuto sportu je zapotřebí rovnováha.

Potápění

Zejména na dovolené u moře oceníte tento druh sportu. Pozorování podvodního prostředí včetně krásných rostlin a vodních živočichů mají v oblibě jak ženy, tak muži.

K tomuto sportu potřebuje jednu velmi důležitý předmět - brýle. Dejte si však pozor na to, aby vám dobře seděly. Mořská voda v očích není nic příjemného.

Skoky do vody

Někdo skáče kufry, jiný šipky. Dovádění prostě k létu patří. A pokud máte s kým se "vyblbnout", určitě se pobavíte. z Na většině koupališť najdete pružné prkno, ze kterého se skáče. Skoky jsou zakončeny dopadem do vody. 

 

 

Navštivte také

Doména www.plovarnahranice.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 23007 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.plovarnahranice.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář