Vodní atrakce

Bazény a plovárny jsou v jednom ohledu vynikající - najdete tam nespočet vodních atrakcí. Sice vám, jako koupaliště nenabízí kousek přírody, ale množství věcí, které slouží k relaxaci, to určitě vykompenzuje. 

V tomto článku se zaměříme na všechny možné typy vodních zařízení, se kterými se můžete setkat v bazénech. 

Vodní hřiby

Název vypovídá o tvaru této atrakce. Vodní hřib se skládá z klobouku, ze kterého se chrlí voda. Uprostřed je dutá tyč, přes kterou proudí voda. Tato atrakce čerpá vodu z bazénu díky čerpadlu, které tlačí vodu nahoru, odkud volně stéká. Výhoda této atrakce je, že používá vodu přímo z bazénu, voda má tedy stejnou teplotu. 

Plavání proti proudu

Protiproudové plavání je velmi oblíbená atrakce jak pro děti, tak dospělé. Jedná se o zařízení využívané v rodinných a hotelových bazénech. Zařízení se nachází v bazénu, je přiděláno na jeho stěnách. Po jeho zapnutí je vháněna voda do bazénu. Toto zařízení vám umožňuje plavat v proudu. Má nastavitelnou intenzitu i směr proudění.

Chrlič vody

Chrlič vody slouží k masáži těla. Lidé stojí vedle chrliče a dopřávají si intenzivní střik, který promasíruje svalstvo. Dochází k masáži horní části těla. Chrlič je napojen na čerpadlo, které čerpá vodu z bazénu a vytváří mohutnou clonu. Proud vody je cca 1m nad hladinou.

Masážní lůžka

Masážní lůžka připomínají obyčejná lůžka, která můžete spatřit u každého bazéna. Tato lůžka mají ale navíc jednu perfektní vlastnost - umí masírovat. Jedná se o lůžka s dírkami. Masáž provádí vleže za pomoci ztlačeného vzduchu. Tyto atrakce najde téměř v každém bazénu. Zejména v těch větších s relaxačním oddělením.

Umělá vlnobití

Umělé vlny patří mezi nejlevnější, avšak nejlepší atrakce. Za jejich vznikem stojí především snaha návštěvníků. Pro udržení vln se využívá pneumatických systémů, nebo skákajících míčů.

Vodní masáž

Vodní masáž má jednu výhodu. Lze zabudovat kamkoliv. Například do dna nebo stěn bazénů. Vybrat si můžete různou výšku osazení trysek. Tím dochází k promasírování celého těla. Zřízení má čerpadlo, které vytváří podvodní masáž. 

 

Navštivte také

Doména www.plovarnahranice.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 23153 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.plovarnahranice.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář