Provozní řády plováren

Každá plovárna má svůj řád. Některé zakazují to, co jiné dovolují. Existují však některá pravidla, která mají téměř všechny provozorny společná. 

V tomto článku se budeme věnovat nejtypičtějším a nejčastějším pravidlům, která nám udávají, co všechno se smí a nesmí na koupalištích nebo v bazénech.

Základní pravidla

Pokud jste nemocní, vyvarujte se návštěvám koupališť. Platí základní pravidlo - není dovolen přístup osobám postiženým nakažlivými chorobami, vyrážkami nebo parazity. 

Mezi další pravidla patří, že není dovolen vstup opilým lidem. Dále může být vyveden z koupaliště nebo bazénu člověk pod vlivem omamných látek.

Návštěvníci by se měli na koupalištích a v bazénech pohybovat opatrně a vyvarovat se tak uklouznutí. Pokud se zraníte, nesete za to svou odpovědnost.

Návštěvník musí mít na většině koupališť a v bezénu koupací oděv. Musí dodržovat zásady slušného chování. Dejte si pozor, abyste svým chováním nerušili ostatní návštěvníky. Snažte se být ohleduplní.

Návštěvník je povinen uhradit škody, které způsobí. To se týká veškerého zařízení a vybavení.

Návštěvníci musí dodržovat stanovenou otevírací dobu. Měli byste odcházet ještě před zavírací dobou. Vyhnete se tak nepříjemnostem.

Malým dětem je většinou návštěva povolena pouze v doprovodu dospělé osoby.

Co bývá zakázáno 

Zcela všude je zakázáno nepřístojné chování. Neměli byste být hluční a obtěžovat ostatní návštěvníky.

Zvířata na koupaliště nepatří. Neměli byste však brát na koupaliště nejenom zvířata, ale i hořlaviny a jiné nebezpečné látky.

Vzájemné potápění nepatří mezi dobrý způsob zábavy. Za tuto legraci vás mohou vyvést z koupaliště. Dále byste se také neměli srážet na zem a vhazovat jiné osoby do vody. 

V bazénech je zakázáno zhotovovat si kopie zapůjčeného klíče.

Znečištění vody je trestné. Pokud se chcete vyhnout pokutě, neznečišťujte vodu odpadky. Praní prádla v koupališti bývá taktéž zakázané.

 

Navštivte také

Doména www.plovarnahranice.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 22684 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.plovarnahranice.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář